Конспекти уроків

Математика

           
Тема : Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.
Мета : Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної  лічби; розвивати мислення.
Обладнання: таблиця «Додавання і віднімання числа 4»; предметні малюнки; картки для роботи в парах; малюнки із зображенням тварин(заєць, їжак, сова, ведмідь, вовк, лисиця); набір цифр; дидактичний матеріал.
Хід уроку.
І. Діти, у нас на уроці гості! Привітайтесь!
Сядьте зручно, посміхніться,
І на мене подивіться
Зробимо в науку крок,
Починаємо урок!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
До нас на урок завітали звірята з лісової школи. Вони принесли для нас завдання. Якщо успішно виконаємо – отримаємо від них подарунки.
ІІІ. Актуалізація знань.
Опитування:
¾   Хто навчається в лісовій школі?
¾   Що їх об’єднує?( вушка, хвостики, живуть у лісі, самі собі добувають їжу)
¾   Що таке множина? (об’єднання предметів за якоюсь ознакою)
¾   Чи можна учнів лісової школи назвати множиною?
¾   Чи може множина збільшуватись чи зменшуватись?
¾   Наведіть приклади множини?(тюльпани, дерева, учні)


1)  Довгі вуха, куций хвіст
Невеличкий він на зріст
На городі побував –
Нам капусту пожував
(зайчик)

Робота біля дошки.
Блок-схема: ручное управление: 9 Блок-схема: ручное управление: 8 Блок-схема: ручное управление: 7
 


                                                                                                                                                                     

         8+1                3+4              6+1               8–1            10–8
         4+4                2+7             10–3              6+2            (із зайчиками)

2)  Цілий день працюю в гаї,
Діловито цвях б’ю.
Я не цвяхи забиваю,
Я комашок дістаю.
Математичний диктант.
¾   Попереднє до 5                              4
¾   Наступне за 7                                 8
¾   Між 8 і 10                                       9
¾   Найменше натуральне                   1
¾   Сума чисел   2+3                            5
¾   Різниця чисел 10–2                        8        

Продовжимо урок без зупинки
Каліграфічною хвилинкою.
3)  Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і не злий.
Весь із тонких голочок.
Як зветься він?
(їжачок)

Весела задача
Ох, було ж нас мороки.
Посварились дві сороки.
На їх шум ще дві примчало.
Скільки разом пташок стало?
Ось 4 жартівливо,                       4 4 4 4 4
Вигинає лікоть вліво
ІV. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади, додаючи і віднімаючи 4. А також розв’яжемо цікаві задачі.
1.   Повторення складу 4.                4
4 = 3 + 1
4 = 1 + 3

2.   Робота з геометричними матеріалом.

                              Фізкульт хвилинка( про сонечко)

¾    Що означає   +1 (наступне)
¾    Що означає   – 1 (попереднє)
¾    Що означає «збільшити на 2»
¾    Що означає «зменшити на 3»
¾    Що означає «збільшити на 3;  зменшити на 3»
¾    Що означає збільшити на 4.
3.   Робота з підручником.(Рівкінд Ф.М, Оляницька Л.В.)
(с. 67) – хором.

4)  По полю гасає,
Овечок хапає та
всіх лякає?
(вовк)
4.  Колективне розв’язування прикладів.
Не стулить і мить очей,
Вночі полює на мишок,
Зате удень відпочива.
Ні, це не кішка, це …(сова)

4+4=                       1+4=                 9–4=
2+4=                       7–2=                10–4=
3+4=                       5–4=                 6+4=


                               пальчикова гімнастика
5.  Хоч у нього й шуба є,
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є
І не ходить, не гуляє,
А у лігво спать лягає.
Задача
На столі лежало 5 книг, поклали ще 4. Скільки книг стало?
Було – 5 к.
Поклали – 4 к.
Стало – ?

Було – 8 апельсинів
З’їли – 4 апельсини
Залишилось – ?

V.  Узагальнення знань.
a)     Є в зайчихи 5 малят,                       
Неслухняних зайчат,                                                      5–3=2
На обід їх мама жде.
Три прийшли, а скільки йде?
b)    Горобець і три синиці он летять до годівниці.            1+3=4
Скільки птахів, підкажіть будуть вдячні за обід.
VІ. Підсумок уроку.
¾   Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
За роботу, по заслузі,
Щиро дякую Вам друзі!
¾   Чиє завдання було найлегшим?
¾   А найцікавішим?
¾   Подарунки!

Навчання грамоти

Мета:   Ключові компетентності: формувати вміння вчитися (розмірковувати, запам’ятовувати та відтворювати навчальний матеріал , виділяти під час читання і слухання важливі за змістом слова).
Загально-культурні: розвивати норми культури мовлення.
Здоров”язберігаюча компетентність–формування основ культури здоров’я під час читання та письма.
Інформаційно – комунікативні компетенції: формувати вміння працювати з текстовою інформацією.
Предметні компетентності : вчити учнів писати велику букву Р («ер»), закріплювати їх уміння з’єднувати букви в словах, виконувати звуко-складові моделі, списувати з друкованого шрифту; розви­вати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання.
Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, предметні малюнки до загадок, зошити із навчання гра­моти, плакат «Правильно сиди під час письма», картки із завданнями для роботи в парі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок
Починаємо урок.
1.     Логопедичні вправи
-         Масаж обличчя, шиї
2.     Артикуляційні вправи
-
3.     Дихальні вправи
-         Подули на серветку
-         Надули кульку, лопнула кулька ( Надуваємо щічки)
4.     Фонетична зарядка
-Звук [c)  (Всі разом с-с-с)


1.Читаємо чистомовку

са – са- са – кусає оса

                                       са - са – са – навколо краса

ас - ас - ас -  смачний ананас
                                                        ос – ос – ос – соковитий абрикос

ес – ес – ес – у полі  овес
Розмовна хвилинка
5.     Тема «Зима»
-         Яка зараз пора року?
-         Які осінні місяці ти знаєш?
-         Що діти роблять взимку?
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яку букву ви писали минулого уроку?
— Серед написаних елементів рукописних букв знайдіть ті, що належать букві р («ер»). Напишіть цю букву.
2 Робота в парі. Гра «Зашифроване слово»
На партах — картка з завданням.
и р у в і м п и с у м к в а с

— Щоб прочитати зашифроване слово, необхідно закреслити літери, що повторюються.
— Назвіть утворене слово. (Ріпка)
— Складіть із цим словом речення.
— Побудуйте графічну модель свого речення.
— Назвіть першу літеру у відгаданому слові.
— А от які звуки вона позначає, ви пригадаєте, відгадавши за­гадки.

3 Відгадування загадок

Диво-птиця, хвіст горить,
До зірок вона летить. (Ракета)
• Між берегів текла, текла,
Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка)
4 Побудова звукових моделей до слів-відгадок
— Які звуки позначає буква р («ер») на письмі.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
1 Слухання вірша, відтворення прослуханого
Рогата корівка реве.          Романко травичку рве.
— Що робить корівка? Чому?
— Що робить хлопчик?
— Як його звуть?
— Чи можете ви написати це слово? Чому?
Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати.
Фізкультхвилинку розпочати.
Руки вгору, руки вниз
На сусідів подивись.
І зроби чотири кроки.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні, діти, ви будете вчитися писати велику букву Р («ер»), поєднувати її з іншими літерами, відгадуватимете загадки, списуватиме речення, подані друкованим та рукописним шрифтом, працюватимете в парах. Щоб виконати всі завдання, вам на уроці потрібно бути старанними та уважними.
V. Вивчення нового матеріалу
1 Демонстрування зразка букви
2 Порівняння друкованої й рукописної букви Р.
3 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма
Правила сидіння за партою
— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступ­нею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгля­дання плаката.)
Розміщення зошита на парті
— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його.
Вправи для розвитку м’язів руки
1) Коливайте ручкою, утримуючи її вказівним і великим пальця­ми; вказівним і середнім та ін.
2) Повертайте ручку пальцями правої руки.
3) Поставте ручку кулькою на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім спустіться пальцями до кульки.
4) Підніміть й поверніть у повітрі ручку так, щоб кулька опинила­ся вгорі (при цьому пальці будуть біля кульки).
5) Не випускаючи з рук, поставте ручку на парту протилежним від кульки кінцем, потім спустіться пальцями від кульки вниз. (Повторіть вправу декілька разів.)
6) Підніміть вказівний палець, тримаючи ручку великим та се­реднім.
7) Зробіть колові оберти кистю.
Як тримати ручку під час письма
— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше
спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
4 Пояснення принципів написання букви
— Велика буква Р («ер») складається з двох елементів: довгої прямої, заокругленої внизу ліворуч, і верхнього півовала.
Алгоритм написання великої букви Р («ер»)
— Пишемо під рахунок раз-і, і-два-і.
5 Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті
— У яких вивчених буквах зустрічалися подібні елементи?
6 Письмо букви Р («ер») у повітрі, на дошці, в зошиті
7 Гра «Спіймай слово»
Роман, Рівне, руками, Руслан, ручка, Раїса, риба, рукавичка, Ростислав, рибак.
8 Письмо слів РоманРуслан
— Складіть речення про двох друзів.
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Наші пальчики зчепились.
І тягнулись, і крутились.
Вправо-вліво, вгору-вниз.
Хто із них одержить приз?
9 Підготовка до списування речень, поданих друкованим та рукописним шрифтом
— Прочитайте речення.
— Назвіть імена дітей.
— Чому слово У написано з великої літери?
— Який розділовий знак стоїть у кінці речення?
— Знайдіть третє речення. З тих самих звуків останнього слова утворіть інше слово.
— Що у Олі?
 10 Самостійний запис речень
 VI. Розфарбовування малюнків
   VII. Підсумок уроку
— Яку букву ви вчилися писати?
— Які звуки вона позначає на письмі?
— Коли ми пишемо велику літеру?
— Чому слово Рівне пишемо з великої літери?   Молодці!

Читання


Навчання грамоти
Урок читання в 1 класі
Тема  Закріплення знань про букви «З», «з» (зе), звуки [з], [з`]
Мета:  закріплювати вміння виділяти у словах звуки [з], [з`], формувати навички правильного, свідомого, виразного читання; збагачувати словник учнів, розвивати пізнавальні і творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати любов до природи.
Обладнання: «Звукові пенали», плакати «Зима», кросворд «Зима», куб, Буквар М. С. Вашуленко О. В. Вашуленко

Хід уроку
           I.            Організаційний момент
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитися, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати.
        II.            Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас прийшли вчителі, завітає до нас ще одна гостя. А хто вона – ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.
Стало біло навкруги,
Я розтрушую сніги,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я…(зима)
Заходить зима в клас.
     Доброго дня, першокласники, завітала я до вас, бо мені цікаво знати, як ви вивчили мою букву «зе», чи вмієте читати слова, речення. А завітала я не одна, а разом з кубом.
     Що це таке?
Вчитель. А зараз ми звернемось до довідкового бюро. У ньому сьогодні працює Максим. (учень виходить і пояснює: КУБ – це геометричне тіло, у якого грані – квадрати.)
    III.            Робота з кубом
- Куб повертається до кожною граню.
1. Гра «Плутанка»
Зима запрошує вас на загадкову галявину, де зустрілися всі пори року. Вам треба взяти ті слова, що підходять до теми «Зима».

    Дощ, сніг, туман, санки, гриби, лиж, ковзани, мороз, квіти, зелень, роса, хуртовина, шуба, снігопад, рукавиці.
Так які ж ви знаєте зимові місяці (грудень, січень, лютий)?
ГРУДЕНЬ – останній місяць року і перший місяць зими.
ГРУДЕНЬ
Дорожній майстер грудень
Мости будує всюди,
Вкривє річки кригою,
Воює із одлигою,
Дороги підморожує,
Ще й снігом припорошує,
Щоб на дзвінких санчатах
Новому року мчати.
СІЧЕНЬ – другий місяць зими і перший місяць року. Він зветься так тому, що і снігом січе, і морозним вогнем пече.
ЛЮТИЙ – третій місяць зими. Лише три століття тому нинішня назва закріпилася за останнім місяцем зими. Проте в народі він завжди звався «сніжнем», «кутнем», «зимбором», «бокогрієм», «криводорожником»,
«меженем» (тобто календарна межа між зимою і весною).  
2. Сказати і зрозуміти
Не водити за носа
(не обманювати, не вабити оцінками)
Не задирати носа
(не чванитися, не зазнаватися)
3. Робота з текстом
- читання тексту по абзацах;
- аналіз змісту;
- повторне читання «ланцюжком»;
- аналіз змісту (тест).
4. Робота над скоромовкою
Мороз Мороза водить за носа
- читання вчителем;
- хорове читання;
- заучування напам’ять.
5. Гра «Де чий будиночок»
Слова зі звуком [з]
-         на початку слова – у першому будиночку4
-         в середині – у другому будиночку;
-         в кінці слова -  у третьому будиночку.
Коза, ковзани, мороз, земля, зима, звір, зоря, сльоза, віз, зірка.
    IV.            Фізкультхвилинка
6.  Гра «Плутанка»
стали Ми на ковзани.
За озеро селом.
7. Загадки
Робота  зі звуковими схемами.
Що за дерево?
Все село
Білим пухом занесло.
Дива зовсім тут нема.
Це в село прийшла …(зима)
-0-0
Узимку хто, скажіть мені,
Малює квіти на вікні? (мороз)
-0-0-
По стежині, по дорозі
Бігти я у них не в змозі.
По снігу не йдуть як слід,
До вподоби тільки лід. (ковзати)
0--0-0
- Де  стоїть звук  [з] ?
- Який він, твердий чи м’який?
Придумати слово, щоб [з`] був м’який. (Зіна)
=0-0
8. Кросворд «Зима»
б
е
р
е
з
а


л
и
с
и
ц
я


м
и
ш
а

с
а
н
ч
а
т
а

        V.            Підсумок уроку
-         Хто був гостею на уроці?
-         Що сподобалося вам?
А зараз наша гостя ще дасть нам одне завдання і впевниться в тому, що ви навчилися читати слова з буквою «з» (зе) і виділяти звуки [з], [з`].
«Шнурування»
Якщо [з`] - то червоний шнурок,
           [з] - синій шнурок.


червоний
 
                         Зіна
Зірка
зір    
                         червоний
             зірвати
мороз    
синій         зима

 Дякую вам, діти, за роботу в класі. Прагніть завжди так працювати. І дуже б хотілося, щоб зима вступила в свої повноправні володіння, щоб випало багато снігу, щоб ви могли покататися на санчатах, лижах, пограти в сніжки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Для вас, батьки!

Позакласна робота

Для учнів